Rodzinne podróżowanie

Wielu wydawać się może, że w momencie kiedy rodzina się powiększa i nie mam tu na myśli nowego czworonoga a małego człowieczka , trzeba zerwać z starym życiem i porzucić wszelkie marzenia o dalekich podróżach. Nic bardziej błędnego! Podróżować nadal można a nawet trzeba, jednak od teraz będzie to wymagało trochę więcej przygotowań i świetnej organizacji.

Mały człowiek mimo swoich niewielkich rozmiarów ma spore potrzeby, które również trzeba w podróży zaspokoić. Dlatego też na początkowym etapie życia maluch ( pierwsze 6-9 miesięcy) łatwiej jest wybrać się do miejsca, gdzie wiemy, że bez problemu jesteśmy w stanie zaspokoić potrzeby malucha. Ponadto jako że malec ledwie co oswoił się ze światem na zewnątrz brzucha mamy , nie można mu więc fundować zbyt wielu wrażeń- czyli należy raczej unikać przemieszczania się/ zmieniana noclegu każdego dnia.

Na początek lepiej wybrać spokojne dobrze zorganizowane i przyjazne rodzinom z małymi dziećmi miejsca np. w Europie – Hiszpańskie wyspy, Portugalia, Grecja, Cypr, gdzie znajda się atrakcje dla Malucha a i rodzice nie będą narzekać na nudę. Taki też jest nasz plan na pierwszy wspólnym wyjazd. Wpisy dotyczące organizacji wycieczki i przygotowań do niej wkrótce na blogu