Co warto zobaczyć i zrobić w Glasgow

Dla odwiedzającyh Glasgow, mamy propozycje, co zwiedzić w Glasgow oraz co zrobić w Glasgow, aby wycieczka do Glasgow stała się dobrą okazcją do poznania bliżej tego ciekawego miasta.

1. Spróbować zagrać w golfa

Glasgow to miasto wielu, wielu parków- na każdym kroku jest właściwie park, często dzielony z polem golfowym. Wiele z nich oferuje lekcje nauki gry w golfa- narodowowego szkockiego sportu.

2. Życie nocne

Bath Street, Saucihaull Street, Buchanan Street- to tętniące życiem ulice, a w nocy zminiejące się w muzyczne centrum Europy. W wielu małych knajpkach grają zespoły na żywo a szklanka whiskey czy kufel lokalnego piwa na pewno umili występ. Warto takze odwiedzic sławny West End. W dawnym kościele miesci sie pub i restuaracja Oran Mor z wybornym asortymentem whiskey.

3. Muralia i sztuka

Glasgow zaskakuje na każdym kroku- można tu mieszkać przez wiele lat i wciąż odkrywać to miasto na nowo. Przechadzając się przez Glasgow, szczególnie przez okolice Merchant City napotkamy wiele muraliów i schowanych, uroczych knajpek. Warto ich szukać.

4. Przyjazni ludzie

Glasgow jest bardzo specyficzne- gdy autobus pełen kibiców lokalnych drużyn wiezie ich na mecz, nikt nie mysli tu o zadymach- przeciwnicy razem piją lokalne wino- Buckfast, by po wejściu na stadion wyzwać się od najgorszych.

5. Spróbować róznych kuchni.

To szkockie miasto przyciąga wiele kultur i narodowści. Na południu Glasgow w okolicach Alison Street- mamy wrażenie że przenieśliśmy sie na jakąś azjatycką ulicę. Niepozornie w Glasgow można znaleźć restuarację jaka tylko nam się wymarzy- Glasgow uwazane jest za stolicę curry. Szkocja, ale nie koniecznie tylko sławne "Fish & Chips"