All inclusive: lenistwo czy bezpieczeństwo? Zanim w naszym życiu pojawiło się dziecko, które wywróciło nasz świat do góry nogami, nie myśleliśmy, że zorganizowane wakacje to może być cos dla nas. Jednak punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, a w sytuacji gdy pojawia sie malec wszystko zależy czy chce współpracować czy tez nie. Kiedy mały człowiek daje w kość i jest mimo krótkiego stażu w rodzinie bardzo wymagający to rodzice myślą tylko o chwili spokoju i słodkiego nic nie robienia.


Plusy All inclusive

Tutaj pojawia sie opcja all inclusive - wszystko gotowe, zorganizowane, podane i o nic nie trzeba sie martwic. Czy to takie złe? Wiem, wiem- komercyjne , dla leniwych i wygodnych, nie dające możliwości prawdziwego poznania kraju, do którego przyjechaliśmy, drogi itd.... Ale czy na pewno? Z drugiej strony wiemy, ze nasz mały podróżnik będzie miał czyste łóżeczko, bezpieczne miejsce w którym będzie mógł odpocząć, sterylne butelki, przyzwoite jedzenie, szybki dostęp do lekarza w razie potrzeby, nie spędzi wielu godzin w oczekiwaniu na transport a rodzice nie będą musieli zabierać ze sobą tony zabawek bo wszystko będzie na miejscu. Dodatkowo można spotkać ciekawych ludzi: szczególnie rodziny z dziećmi mogą sobie

Ponadto to jak spędzimy wakacyjny czas w 100% zależy od nas, możemy korzystać tylko i wyłącznie z dobrodziejstw resortów i nie wychylać z nich nosa. Możemy tez resort traktować jako bazę wypadowa dla naszych mniejszych i większych wycieczek- obecnie biura podróży maja bogata ofertę wyjazdów do rodzinnych kurortów.


Minusy All Inclusive

Moim zdaniem jeśli sprawdziłeś wcześniej dokładnie ofertę, przy wejściu do hotelu nie powinno być wielkiego zaskoczenia. Oczywiście zdarza się pęknięta wanna czy robaki w pokoju, i to wcale nie tak rzadko, ale ogólnie mówiąc - w naszych podróżach hotele all inclusive to raczej te hotele lepsze. Nie powinniśmy psioczyć na komfort (ha- i tu pojawia sie pieniądz!). Bo dla jednych 1000zl, które wydal to dużo, dla innego to bardzo mało aby móc cieszyć sie dobrym standardem. Dlatego pamiętajmy! Zawsze ofertę wybieramy dla siebie!

Dodatkowe opłaty są wszędzie - szczególnie w gorszych resortach. Za lepszy alkohol, za pranie, czasem za restauracje a la carte, za stół do biliarda i masaże trzeba dodatkowo płacić. Czasem- ale nie zawsze.

Wycieczki fakultatywne- nierzadko jest to po prostu tania lipa -zamiast na prawdziwego odkrywania dojedziemy do sklepu z pamiątkami. Tych nie możemy niestety sprawdzić wcześniej - chyba ze zasięgniemy rady kogoś, kto juz był. Na tym polu zdarzają sie w wpadki- bo miała być przygoda życia a jest podróż w stylu Janusza z reklamówką w ręku.

Wiele osób krytykuje all inclusive ze za dużo ludzi, biegające ze za głośno. Trzeba jednak zauważyć, że większość tych ludzi dobrze sie bawi. Moim zdaniem jest lekkim nietaktem przeszkadzanie im lub upominanie. Nie podoba mi sie? Wychodzę, nie będziemy brali udziału w tym cyrku.

 

Czy All Inclusive jest dla mnie?

Jeśli spodziewasz sie najlepszych drinków, jedzenia, ciszy i wspaniałego hotelu - to opcja all inclusive w Europie nie jest dla Ciebie. Lepiej wybrać którąś z karaibskich wysp lub Malediwy. Oczywiście za takie wakacje zapłacisz odpowiednio więcej.

Z drugiej strony opinie w stylu "All Inclusive jest dla pustaków" to przegięcie w druga stronę. Naszym zdaniem ta opcja sprawdza sie świetnie przy rodzinach oraz dzieciach, dla kogoś kto szuka niedrogich wakacji niedaleko od domu oraz luksusem niegotowania i nie martwienia sie właściwie o nic. Bo takie wakacje mogą być idealne, pod warunkiem ze dobrze dobierzemy hotel, w przeciwnym razie z wymarzonych wakacji będzie klapa.

 

Co zrobić, aby nie wpaść w pułapkę taniego All Inclusive?

Szczerze mówiąc śmieszą mnie ludzie, którzy rezerwując wakacje all inclusive nie sprawdzają niczego wcześniej i kieruje sie tylko zdjęciami lub podstawowym opisem. Obrazki z katalogu zawsze wyglądają zbyt pięknie- graficy przecież tez chcą mięć prace (pozdrowienia dla grafików :)

 

Zanim zarezerwujesz wakacje all inclusive zawsze nalezy:

1. Korzystaj tylko ze sprawdzonych biur podróży!

2. Sprawdzaj hotel - jak blisko do plaży, jakie ma udogodnienia, na różnych stronach, nie tylko na jednej.

3. Sprawdzaj opinie czym więcej tym lepiej google maps, reviews, trustadvisor itd,

4. Czytaj zanim kupisz! Dokładnie sprawdź warunki umowy.

5. Oczekujmy tyle, ile zapłaciliśmy za nasze wakacje ;)

6. Wyluzujmy i nie czepiajmy sie wszystkiego, co może być lepsze - jesteśmy na wakacjach!